Ar reikia naudoti ne tik indų ploviklį, bet ir skalavimo priemonę? Šiuo klausimu nuomonės išsiskiria. Čia sužinosite, kam reikalinga skalavimo priemonė ir kokio nepageidaujamo šalutinio plovimo indaplovėje poveikio galima išvengti, ją naudojant.
Spindinčios taurės be dryžių ir švariai nuplautos lėkštės be kalkių nuosėdų ar vandens dėmių – štai kaip įsivaizduojame indaplovės efektyvumą. Todėl, siekiant nepriekaištingo indų plovimo rezultato, rekomenduojame naudoti skalavimo priemonę. Ji ne tik kruopščiai išplauna indus, stalo įrankius ir taures, bet ir rūpinasi įrenginio vidumi: šalina kalkių nuosėdas ir riebalų sankaupas bei veiksmingai apsaugo jautrias dalis, pvz., filtrą. Dar vienas privalumas: net ir plastikinius indus galima iškart išimti iš įrenginio dėl ypač sausinančio poveikio, todėl nereikia gaišti laiko pakartotinai džiovinant.
Tarsi stebuklingai sausi indai? Šis praktinis poveikis parodo, kuo iš tikrųjų naudinga skalavimo priemonė. Ji sumažina vandens paviršiaus įtempimą. Rezultatas: skalavimo vanduo nuteka lengviau, o tai apsaugo nuo vandens dėmių. Be paviršinio aktyvumo medžiagų, skalavimo priemonės sudėtyje taip pat yra tirpiklių, citrinos rūgšties ir kitų priedų bei kvapiųjų medžiagų. Jei po ranka neturite jokios skalavimo priemonės, galite pasinaudoti vos keliais ingredientais. Neskaitant vandens ir alkoholio, citrinų rūgštis yra svarbiausia namų sąlygomis pagaminto skalavimo priemonės tirpalo sudedamoji dalis. Skalavimo priemonę taip pat galima panaudoti langų arba vonios kambario valymui. Stikliniai ir nerūdijančiojo plieno paviršiai tviska švara.
- „Skalavimo priemonė? O kam? Naudoju praktiškas tabletes arba „Somat“ kapsules, ar to negana?“ Jūs teisūs, nes į daugiafunkces tabletes, pvz., „Somat Gold“ arba „Somat Excellence“, jau įeina skalavimo priemonės etapas. Dozuotos tabletės yra vienos populiariausių indaplovėms skirtų valymo priemonių ir pasižymi tobulai dozuota formule.
- Svarbiausia dozė – ar naudoti skalavimo priemonę ir kiek jos reikia, labiausiai priklauso nuo vandens kietumo. 14 dH viršijantis kietas vanduo greičiau palieka kalkių nuosėdų ant indų ir įrenginio dalių. Todėl kieto vandens atveju skalavimo priemonė yra būtina. Ar žinojote, kad galite lengvai sužinoti savo vandens kietumą vietinėse vandens tiekimo įmonėse? Taip pat galite nustatyti vandens kietumą prekyboje esančiomis testinėmis juostelėmis.
- Net jei pirmenybę teikiate klasikiniam miltelių pavidalo indų plovikliui, labai svarbu naudoti skalavimo priemonę ir specialią druską. Tokiu būdu galima atskirai nustatyti atskirų sudedamųjų dalių dozes ir idealiai pritaikyti jas prie vandens kietumo.
- Yra daugiau skalavimo priemonės panaudojimo būtų: nerūdijančiojo plieno paviršius virtuvėje, vonios kambario plyteles, langus ir dušo kabinas skalavimo priemone galima išvalyti ypač kruopščiai ir nepaliekant nuosėdų. Jei skalavimo priemonę naudojate ne indaplovėje, apsaugokite odą ir gleivines, mūvėdami tinkamas buitines pirštines.
- „Somat“ skalavimo priemonės įrenginyje palieka subtilų gaivų kvapą.
Skalavimo priemonės pildymo dažnumas priklauso nuo individualaus dozavimo nustatymo. Papildymo talpą lengvai atpažinsite pagal saulės simbolį. Pildydami mūvėkite tinkamas buitines pirštines, kad apsaugotumėte odą nuo tiesioginio sąlyčio su paviršinio aktyvumo medžiagomis ir kitais koncentruotais ingredientais. Jeigu talpykla atsitiktinai buvo perpildyta arba jos išorėje liko skalavimo priemonės likučių, reikėtų juos pašalinti. Skalavimo priemonei patekus į indaplovę ne per paskutinį skalavimo etapą, gali susidaryti putų. Kai kuriuose indaplovės modeliuose yra indikatorius, kuris įsijungia kai tik reikia papildyti skalavimo priemonę.