Skip to Content

Nustatykite vandens kietumą, sumažinkite vandens kietumą ir pašalinkite kalkes

Jei po plovimo programos ant stiklinių, stalo įrankių ir indų matomos baltos, pilkos arba geltonos nuosėdos, jos gali reikšti labai kietą vandenį. Tačiau kada vanduo iš tikrųjų vadinamas kietu vandeniu?

Kas yra kietas vanduo?

Vanduo tampa kietas dėl jame ištirpusio kalcio ir magnio jonų kiekio. Kuo daugiau vandenyje yra ištirpusių šarminių žemės druskų, tuo didesnis jo kietumo laipsnis. Dažnai tai pastebima plika akimi. Skanios ir organizmui reikalingos mineralinės medžiagos pasireiškia kaip gadinančios vaizdą kalkių nuosėdos ant jungiamųjų detalių ar buitiniuose prietaisuose, pvz., virduliuose ir kavos aparatuose. Ilgainiui kalkių nuosėdos gali net pakenkti buitinių prietaisų, tokių kaip indaplovė, veikimui. Štai keletas naudingų patarimų, kaip plauti įrenginį kietu vandeniu (Kaip apsaugoti taures nuo kalkių nuosėdų indaplovėje (somat.lt). Tačiau svarbu reguliariai šalinti kalkes, kad įrenginiai kuo ilgiau veiktų tinkamai. Be to, kietą vandenį galima suminkštinti tam tikromis pagalbinėmis priemonėmis.

Vandens pilna taurė neutraliame fone. Bandymo juostelė padėta ant taurės briaunos, norint nustatyti vandens kietumą.

Kietas vanduo – orientaciniai rodikliai ir poveikis

Nėra apibendrinto atsakymo į klausimą, ar kietas vanduo yra gerai, ar blogai. Tai visada priklauso nuo vandens naudojimo būdo. Jei nesate tikri, ar jūsų vamzdžiais teka kietas ar minkštas vanduo, galite paklausti vietinės vandentiekio įmonės. Prekyboje esančios testavimo juostelės taip pat tinka vandens kietumui nustatyti, jas labai lengva naudoti. Kietas vanduo yra nuo 0 iki 8,4 °dH (vokiški kietumo laipsniai). Vidutinio kietumo vanduo yra nuo 8,4 iki 14 °dH. Kietas vanduo viršija 14 °dH.

Ar kietas vanduo sveika?

Kietasis vanduo laikomas labai sveiku gerti dėl didelio mineralinių medžiagų kiekio, tačiau buitiniams prietaisams naudingesnis minkštas vanduo. Laimei, vandens kietumą galima veiksmingai sumažinti, pasirenkant tinkamą indų ploviklį arba specialią druską. Kietas vanduo palieka kalkių nuosėdų indaplovėse ir kituose buitiniuose prietaisuose. Todėl iš jų reikėtų dažniau pašalinti kalkes, nes taip išvengsite veikimo sutrikimų ar kalkių nuosėdų sukeltų gedimų. Tam tikslui tinka įvairios natūralios buitinės priemonės, pvz., acto rūgštis, citrinų rūgštis ir natrio bikarbonatas, taip pat stiprūs mašinų valikliai (Intensyvaus poveikio indaplovių valiklis „Somat”) ir atskirai dozuojama indų plovimo druska.

Indaplovė – kieto vandens minkštinimas

Regioniniam vandens kietumui tinkančiame indų ploviklyje paprastai jau yra neutralizuojančių medžiagų. Indaplovės ploviklio tabletės, tokios kaip „Somat Excellence“ (Somat Excellence 4in1: premium daugiafunkcinės kapsulės nepriekaištingai švarai ir blizgesiui), tinka iki 21 °dH kietumo vandeniui. Jei jūsų vandens kietumas yra didesnis, rekomenduojama naudoti specialią dozuojamą druską. Kalkėms šalinti taip pat galima naudoti įvairius produktus, kuriuos galite naudoti arba atskiro skalavimo ciklo metu, arba tiesiogiai plaudami indus, taip taupydami vandenį ir energiją.

Kietas vanduo – kontrolinis sąrašas darbui su vandens kietumo lygiais

Informacijos apie vandens kietumą savo regione teiraukitės vietos vandentiekio įmonės arba vietos valdžios institucijose. Kietumo laipsnį taip pat galite nustatyti naudodami prekyboje esančią testavimo juostelę.

Nors kietas vanduo puikiai tinka gerti, indaplovėje naudokite tabletes, kapsules ar papildomus produktus, pvz., specialią „Somat“ druską (Indaplovių druska „Somat”), kurie sumažina vandens kietumą.

Reguliariai šalinkite kalkių nuosėdas nuo vandenį naudojančių buitinių prietaisų, pageidautina - kartą per mėnesį. Tai paprastas ir ilgalaikis būdas sumažinti kalkių nuosėdas ir jų sukeliamus veikimo sutrikimus bei žalą.

Daugiau šioje kategorijoje

  • Kaip panaikinti nemalonius kvapus indaplovėje
  • Patarimai dėl indaplovės, esant kietam vandeniui
  • Kaip sudėti indus į indaplovę taip, kad rezultatas būtų geriausias
  • Kas vyksta indaplovėje, kai uždarote jos dureles?
  • Jauna moteris sėdi priešais atvirą indaplovę ir tikrina taurės švarumą
    Reikalinga skalavimo priemonė
  • Jauna moteris valo indaplovę
    Indaplovė nebeplauna švariai
  • Geriausias indų ploviklis Jūsų indaplovei
  • Kodėl indų plovikliai be fosfatų yra palankesni aplinkai?
  • Kokiai indaplovės temperatūrai esant, suvartojama daugiausiai energijos?
  • Ar indaplovė yra tvariausias indų plovimo būdas?
  • Kaip apsaugoti taures nuo kalkių nuosėdų indaplovėje
  • Kaip išplauti nešvariausius indus indaplovėje

#Mėgaukitėsbuvimukartu

  • Raskite tobulą receptą, kuris nudžiugins jūsų artimuosius kito susitikimo metu.

  • Mes patiriame daugybę malonių akimirkų ruošdami maistą ir juo vaišindami, taip mes bendraujame. Sužinokite įdomių faktų ir idėjų apie tai mūsų įkvepiančiuose straipsniuose.

  • Kas sakė, kad indų plovimas turi būti nuobodus darbas? Su mūsų patarimais ir žaidimais tai tikrai įdomu! (O su mūsų veiksmingomis priemonėmis indus plauti išties lengva!)