Ką reiškia kietas vanduo ir kodėl jis kenkia Jūsų indaplovei? Mes paaiškiname apie kalkių nuosėdų susidarymo priežastis ir dalijamės patarimais, kaip išvengti kieto vandens poveikio, naudojant tinkamus indaplovės priedus. Sufleris: gyventi su kietu vandeniu nėra taip sunku!
Trumpai tariant, kalkės yra akivaizdus kieto vandens pėdsakas. Jis pastebimas tada, kai išėmus iš indaplovės ant taurių yra baltų nuosėdų, kai reguliariai randate vandens dėmių ant indų ir aplink Jūsų indaplovės dureles yra pilkų arba baltų sankaupų. Jeigu pastebėjote tokius ženklus, žinokite - vanduo yra kietas. Ką tai reiškia? Jeigu gyvenate kieto vandens zonoje, iš čiaupo tekančiame vandenyje yra daug mineralinių medžiagų, nes vanduo buvo filtruojamas per klintis ir kreidą. Smulkios magnio karbonato ir kalcio karbonato dalelės, išplaunamos iš šių uolienų sluoksnių, lieka įprastiniame vandentiekio vandenyje ir mums jokiais būdais nekenkia. Tačiau jos kenkia buities prietaisams, pavyzdžiui, virduliui, skalbimo mašinai ir indaplovei, jeigu tik leidžiate kauptis kalkių nuosėdoms. Jeigu nesate tikri, ar Jūsų vanduo kietas... tuomet veikiausiai ne, tačiau galite pasiteirauti vietos institucijų, kurios turėtų nurodyti tikslų vandens kietumo lygį Jūsų zonoje.
Geriausias būdas kovojant su kietu vandeniu yra pirmiausia neleisti kauptis kalkių nuosėdoms. Priklausomai nuo vandens kietumo, „Somat“ gaminiai siūlo skirtingų lygių apsaugą nuo kalkių nuosėdų. Daugiafunkcės sudėties indų plovikliuose jau yra indaplovių druskos, kurios pakanka iki tam tikro vandens kietumo lygio. Pavyzdžiui, „Somat Gold“, „Somat Gold Lemon & Lime“, „Somat All in One“ ir „Somat Gold Gel“. Jie apsaugo Jūsų indaplovę nuo kalkių nuosėdų kaupimosi ir neleidžia susidaryti baltoms nuosėdoms ant taurių bei vandens žymėms ant indų iki 21° dH (vandens kietumo laipsniai).
Tačiau jeigu vanduo yra kietesnis, druską reikės naudoti papildomai. Nors chemiškai tai yra natrio chloridas, visai kaip stalo druska, indaplovėje negalima naudoti įprastinės stalo druskos, nes jos smulkūs grūdeliai sugadins indaplovę. Indaplovių druska suminkština vandenį, pritraukdama smulkias magnio ir kalcio daleles ir neleisdama joms kauptis ant indų, taurių ir indaplovės dalių. Ji parduodama didelėje pakuotėje ir pilama į specialią minkštiklio talpyklę metaliniame indaplovės pagrinde po apatiniu krepšiu. Nusukus dangtelį gali atrodyti, kad tai maža talpykla, bet pilkite toliau – nustebsite, kiek daug druskos joje telpa. Nieko tokio, jeigu minkštiklio talpykloje yra vandens. Druska turi susimaišyti su vandeniu ir ištirpti, kad prasidėtų jos stebuklingas veikimas. Toliau pateiktame vaizdo įraše žiūrėkite, kaip tai veikia.
Dabar žinote, kaip išvengti kalkių nuosėdų indaplovėje; tikėkimės, nebeteks susidurti su kieto vandens keliamomis problemomis. Nebent turite spintelę, pilną taurių su bjauriomis baltomis nuosėdomis ir indų su vandens žymėmis. Gera naujiena ta, kad taures išimsite spindinčiai švarias kitą kartą išplovę su naujosiomis daugiafunkcėmis tabletėmis ar geliu arba pradėję naudoti ir druską. Bloga naujiena ta, kad iš indaplovės pašalinti susikaupusias kalkių nuosėdas nėra taip paprasta. Jeigu Jūsų indaplovėje jau yra storas, kietas kalkių nuosėdų sluoksnis, naudokite intensyvų indaplovių valiklį „Somat“- taip pašalinsite kalkių nuosėdas ir apsaugosite indaplovę nuo sugadinimo. Kad kietas vanduo nebūtų Jūsų indaplovės sugadinimo priežastis, intensyvaus plovimo ciklą reikėtų paleisti kartą per mėnesį.