Netyčia nurijus ploviklio, jis gali sudirginti. Geriausias pasirinkimas yra iškart išgerti stiklinę vandens, siekiant praskiesti skystį. Nemėginkite sukelti vėmimo.
Gali pasireikšti tokie simptomai kaip virškinimo sutrikimas, viduriavimas ir vėmimas. Jeigu simptomai išlieka arba būklė blogėja, paskambinkite savo šeimos gydytojui, kreipkitės į apsinuodijimų kontrolės centrą arba nedelsdami kreipkitės į skubios pagalbos skyrių.
Jeigu ploviklio pateko į akis, reikia jas nedelsiant gausiai skalauti vandeniu. Jeigu esate su kontaktiniais lęšiais, nedelsdami juos išsiimkite. Patekęs į akis ploviklis gali jas sudirginti, galite pajusti deginimą. Laiku akių neišskalavus, matymas gali tapti miglotas arba gali būti sunku sutelkti žvilgsnį. Jeigu simptomai išlieka arba būklė prastėja, pagalbos kreipkitės į medikus.
Jeigu išplovę indus jų tinkamai neišskalaujate, ant lėkščių, puodelių, reikmenų ir kitų indų gali likti sudžiūvusio indų ploviklio.
Daugeliu atvejų nedideli plovimo skysčio kiekiai neturėtų būti nuodingi. Taigi jeigu savo indus išdžiovinate jų tinkamai neišskalavę, ploviklio patekimo į organizmą sukeltus simptomus galite palengvinti išgerdami stiklinę vandens, kad nurytas skystis dar labiau prasiskiestų. Vis dėlto bet koks ploviklio kiekis jūsų organizme gali tapti sudirginimo, vėmimo, viduriavimo ir virškinimo sutrikimo priežastimi. Jeigu tokie simptomai išlieka arba būklė blogėja, privalote pagalbos kreiptis į medikus.
Štai keli naudingi patarimai, kaip sumažinti tikimybę, kad nurysite muilo arba jo pateks į akis.
- Visada saugokite ploviklį nuo mažų vaikų ir gyvūnų. Laikykite jį jiems nepasiekiamoje vietoje, kad netyčia nenurytų.
- Kruopščiai nuskalaukite ploviklį nuo išplautų indų. Taip bus sumažinta sudirginimo galimybė. Nenorėtumėte jausti muilo skonio maiste ir gėrimuose.
- Šveisdami indus, kempinę nukreipkite nuo kūno, panašiai kaip pjaudami peiliu. Jeigu skysčio netyčia ištikštų, purslai lėktų priešinga kryptimi, tolyn nuo Jūsų akių.